У зв’язку з останніми рішеннями УЄФА, спрямованими на перспективний розвиток юнацького футзалу, небувалий сплеск інтересу в Європі викликав футзальний турнір «Montesilvano Futsal Cup», який вже в п’ятий раз пройде на Адріатичному узбережжі Італії.  З 25 червня по 1 липня в «Montesilvano Futsal Cup» зіграють майже 100 команд, що представляють 11 країн: Італії, Іспанії, Бельгії, Франції, Хорватії, Польщі, Англії, Латвії, Греції, Аргентини та України. А всього в орбіту футзального турніру будуть залучені близько 1300 дітей.

У п’ятому виданні «Montesilvano Futsal Cup» змагання пройдуть в шести вікових категоріях: U-19, U-17, U-15, U-13, U-11, U-9, причому, в трьох старших категоріях турніри гратимуться під контролем УЄФА. Україна вперше стане самим безпосереднім учасником цього футзального свята, і буде представлена ​​п’ятьма командами – у всіх вікових категоріях, крім U-19. У турнірах U-17, U-15, U-13 і U-9 наші команди будуть виступати під прапором збірної України, а в турнірі U-11 це буде харківська команда «Майстер м’яча». У складі збірної України U-17 участь у турнірі візьме житомирянин Денис Бланк.

До речі, збірними командами в Італії буде грати тільки Україна, а що до рівня змагань, то варто назвати закордонні клуби, які направили свої команди до Італії.

– від Іспанії: «Мовістар Інтер», «Академія F6 Фернандао», «Футзал Лібрілья Мурсія», «Пальма Футзал»
– від Бельгії: «Футзал Топспорт Антверпен», «Мускрон»
– від Франції: «Спортинг Клуб Париж», «B2M Футзал»
– від Греції: «Атина-90»
– від Польщі: «Рекорд»
– від Хорватії: «Томмі Спліт»
– від Латвії: «Нікарс»
– від Англії: «Оле Футзал Академі»
– від Аргентини: «Росаріо Роуінг Клуб».

У віковій категорії U-17 за перемогу в «Montesilvano Futsal Cup» сперечатимуться 20 команд, які на першій стадії розбиті на 5 груп по 4 команди. Збірна України,  згідно жеребкування опинилася в групі «A», де її суперниками будуть «Лібрілья» (провінція Мурсія, Іспанія) і дві італійські команди – «Карманьола» з однойменного міста і «Касаль Торраччіа» з Риму.

Календар матчів збірної України (U-17):

26 червня

10:00 Україна – «Касаль Торраччіа» (гра пройде в спорткомплексі «Палакастанья» в Чітта-Сант-Анджело)

19:00 Україна – «Карманьола» («Пала Рома», Монтесільвано)

27 червня

16:00 «Лібрілья» – Україна («Палакастанья», Чітта-Сант-Анджело)

За регламентом турніру в чвертьфінал виходять 5 переможців груп плюс 3 кращі команди, що посіли другі місця. Решта дві другі команди, 5 команд, що зайняли треті місця, і найкраща, що посіли четверті місця, проведуть міні-турнір за 9-16 місця. Решта 4 «четвертих» команди розіграють 17-20 місця.

У віковій категорії U-15 на старт вийдуть 12 команд, які розбиті на 3 групи по 4 команди. Збірна України у групі «A» за вихід в півфінал буде змагатися з такими командами: «F6» (Барселона, Іспанія – це футзальна академія, створена відомим в недавньому минулому гравцем збірної Іспанії Фернандао), «Монтесільвано» і «Віртус Романіна» (Рим).

Календар матчів збірної України (U-15):

26 червня

17:00 «Монтесільвано» – Україна («Пала Филомена», Кьети)

27 червня

09:00 «F6» – Україна («Пала Рома», Монтесільвано)

28 червня

16:00 «Віртус Романіна» – Україна («Бабілонія», Монтесільвано)

У півфінал виходять переможці груп і краща з команд, що зайняли другі місця. Дві інші «другі» команди і дві кращих, що посіли треті місця, розіграють 5-8 місця. Частина, що залишилася «третя» команда і три, які посіли останні місця групах, зіграють в півфіналах і фіналах за 9-12 місця.

Матчі в обох вікових категоріях проводяться в форматі 2 тайми по 25 хвилин «брудного» часу. Організаторами анонсується, що в якості почесного гостя турніру запрошений головний тренер чемпіонів світу з футзалу збірної Аргентини Дієго Густоцці.

Під проведення турніру юним футзалістам будуть віддані 6 футзальних арен в п’яти містах: «Пала Рома» та «Пала Сенна» в Монтесільвано, «Палакастанья» в Чітта-Сант-Анджело, «Пала С. Филомена» в К’єті, «Пала Піомба» в Сільві-Маріна та «Паларігопіано» в Пескарі. 26-28 червня пройдуть матчі групового етапу, 29 червня відбудуться півфінали, а 30 червня будуть визначені переможці та призери турніру.

Прес-служба Асоціації футзалу України