Традиційний турнір під егідою Асоціації футзалу Волині з 2017 року запам’ятається тим, що у ньому призи та кубки розігрувалися й у дитячих вікових категоріях.

Протягом минулих років «Ярмарок футзалу» був цікавим та видовищним турніром, який дозволяв колективам з різних куточків області як слід підготуватися до майбутнього сезону. Утім, постійні шум, гам та емоції від сотень дітей-учасників та їх палких шанувальників у особах батьків додали четвертому за ліком «Ярмарку» особливий шарм…

Загалом у змаганнях брали участь 20 дорослих та 32 дитячі команди. Перших одразу ж розбили на чотири групи по п’ять команд. У підсумку, в залежності від зайнятого місця у своєму квінтеті, колективи брали участь у битвах за різні кубки, яких, за логікою, нараховувалось п’ять. У дітей все було значно простіше – команди поділили за чотирма віковими групами, у кожній з яких за перемогу змагалося вісім клубів.

Утім, з перших ігор стало ясно те, що навіть не результат, а готовність команд (у випадку з дорослими) та неймовірна атмосфера (у дитячих змаганнях) брали гору над усіма іншими речами. Особливо це відчувалося у іграх між дітьми, адже тих гаряче підтримувала торсида їхніх найпалкіших та найвідданіших фанів – батьків. А вибухи радості з дитячого майданчика було чути навіть через ролердром, причому так, що ці емоції з легкістю глушили підтримку дорослих команд.

Дуже часто такі емоції були навіть надмірними. Причому не лише у дорослих змаганнях: необхідність додаткових уроків спортивного етикету для волинських команд уже давно не новина. Куди більше «здивували» якраз батьки, які аж надто гаряче вболівали за своїх дітей. Не раз і не два доходило навіть до серйозних суперечок чи навіть шарпанини, а хтось навіть не дорахувався м’ячів та інших речей. Тож організатори змагань якраз на повазі до учасників, суддів та інших вболівальників акцентуватимуть особливу увагу на наступних турнірах.

Дитячі змагання взагалі стали своєрідним західноукраїнським ярмарком футзальних талантів, адже крім обласних колективів до Луцька приїхали змагатися команди з інших регіонів – Івано-Франківська, Житомира, Львова, Червонограда, Нововолинська.

«Приємно здивовані, що на Волині є такі дитячі змагання. У нас в Житомирі з такими турнірами для дітей все поки що глухо. А для них важливо мати більше саме ігрової практики – тоді вони будуть більш стрімко розвиватися», – розповів тренер дитячої команди житомирського «ІнБеву» Володимир Крот.

На груповому етапі житомиряни обіграли команди “Оліко” та “Ласку”, мінмально поступилиись “Лідеру” і вийшли до фінальної частини. У півфіналі ІнБев Junior переміг господарів змагань – команду “Адреналін”. Основний час завершився внічию -1:1, а в серії післяматчевих пенальті кращими стали саме житомиряни.

Долю фіналу так само вирішила серія пенальті. Основний час проти ДЮСШ “Маневичі” завершився 1:1, по пенальті – 6:5 на користь суперників житомирян – ДЮСШ “Маневичі”. Однак, поразка у фіналі не завадила воротарю “ІнБеву” Олександру Серих завоювати звання кращого голкіпера турніру.

Дмитро КУЗНЕЦОВ, Асоціація футзалу Волині