Збірна України з футзалу яскравою перемогою над гідним суперником вирішила головне завдання, яке перед нею стояло в основному раунді в групі С – здобула путівку до фінальної частини чемпіонату Європи, який на початку 2018 року пройде в Словенії.

Перед грою зі збірною Хорватії для підопічних Олександра Косенка стояло надскладне завдання – будь-що перемогли, бо нічия була рівноцінна до поразки. І вже на початку гри українці приголомшили суперника пресингом, чого хорвати відверто не очікували. Все було б чудово, як би ту перевагу, яку мала наша збірна, вдалося втілити в забитий м’яч. Але він не йшов у ворота Юкича. На 5-й хвилині Богдану Новаку трохи не вистачило, щоб замкнути простріл вдовж воріт, у наступній атаці Білоцерківець не зміг замкнути штангу.

Перевага українців змусила головного тренера зірної Хорватії Мато Станковича взяти тайм-аут на 7-й хвилині. Одразу після нього суперник припустився помилки – друге торкання м’яча у голкіпера, але вельми перспективний шанс повести в рахунку наша команда змарнувала – Юкич відбив удар Коваля. І невдовзі збірній Україні довелося пережити важкі хвилини. Хорвати притиснули наших футболістів до володінь Іваняка, і почалися обстріли його воріт з будь-якої дистанції. Досягли свого хорвати на 12-й хвилині, коли Єловчич невідпорно пробив під поперечину.

0:1 – і це суттєво ускладнило завдання збірної України, якій потрібно було забивати двічі. Половину цього завдання наша команда вирішила досить швидко. Хорвати проґавили потужну атаку українців, і Журба з Білоцерківцем не залишили шансів Юкичу для порятунку.

Гра повернулася до свого стартового стану і обидві команди вирішили взяти паузу, щоб зрозуміти для себе, як вести гру до перерви. Бажання ризикувати не було ані в українців, ані у хорватів, тож довелося чекати помилок. На 19-й хвилині українці порушили правила біля воріт Іваняка, проте витиснути щось результативне хорвати зі штрафного не змогли – удар по воротах у Єловчича не вийшов.

Початок другого тайму не дав переваги жодній команді, та й помилок біля своїх воріт суперники майже не припускалися. За перші 10 хвилин  другої половини гри шанси змінити рахунок на табло мали Білоцерківець та Маринович, проте обом бракувало влучності. На 31-й хвилині Тихомир Новак пробив у стійку, але на небезпечний цей удар не тягнув, бо Іваняк страхував кут воріт.

Наближалися останні хвилини, і збірній України потрібно було додавати, щоб виходити вперед. Хорвати дуже надійно контролювали м’яч, чим суттєво ускладнювали дії українців. Кульмінацією матчу стала 37-ма хвилина, коли після пасу Коваля Разуванов з восьми метрів пробив під поперечину. Це був шок для суперника, який на той момент вже не мав права на тайм-аут.

Шутон миттєво з’явився на майданчику у воротарській футболці, і для порятунку у хорватів залишилося майже 3 хвилини. Півтори з них суперник катав м’яча біля воріт нашої команди, вичікуючи помилки. Але її не було – тож удар Єловчича на 39-й хвилині був схожий на удар відчаю. За 40 секунд до сирени Олександр Косенко взяв тайм-аут для того, щоб наша четвірка, що вдало стримувала суперника, мала змогу перепочити. А після хвилини тайм-ауту збірна України не дала супернику для порятунку жодного шансу.

2:1 – перемога збірної України в матчі, який примусив шаленіти трибуни столичного Палацу спорту. Та й було від чого – наша команда виправдала найщиріші сподівання тих, хто вболівав за неї протягом всієї гри, і здобула таку бажану путівку на Євро.

Хорватія – Україна 1:2

Голи: Єловчич (12) – Білоцерківець (14), Разуванов (37)

Хорватія: Юкич – Т. Новак, Шутон, Маринович, Єловчич – Грцич, Каньюх, Матошевич, Єлавич – Грбеша

Україна: Іваняк – Мик. Грицина, Шотурма, Журба, Білоцерківець – Б. Новак, Коваль, Корсун, Педяш – Разуванов

Попередження: Єловчич (27), Маринович (40) – Шотурма (9), Разуванов (19), Мик. Грицина (22)

Слова. Олександр Косенко, головний тренер збірної України

– Олександре Петровичу, нарешті Ви посміхаєтесь. Чи задоволені Ви своєю командою, і що скажете по матчу?

– Дуже задоволений грою – змістом, самовіддачею. Заради таких ігор ми тренуємося і живемо, щоб надати задоволення глядачеві та собі. Ми теж повинні отримувати задоволення, якщо від роботи не отримав задоволення, значить – робота виконана дарма. Сьогодні ми не дарма працювали та терпіли. Виграли, і я вважаю – заслужено виграли. Тепер буде привід відпочити нам і все це переварити.

– Ви казали, що у збірної України є завжди проблеми з позиційними атаками, але сьогодні, зважаючи на те, що хорвати сідали, ми створювали багато…

– Ми працювали, розбирали кожний день, і у нас теорія була щодня. Ми звертали увагу, де і як нам треба грати. І це дало свої плоди. Дякую хлопцям за ту самовіддачу та майстерність, які вони проявили. Ми завжди віримо в них, ми завжди довіряємо їм. У нас завжди є зворотній зв’язок, і ми отримали задоволення від цієї гри.

– Палац спорту сьогодні нарешті завівся, і завівся добряче. Що скажете вболівальникам?

– Скажу «спасибі» вболільникам. Без їх підтримки нам було би дуже важко. Здається, так багато хто каже, але це дійсно так. Я неодноразово про це казав, але ті, хто грав, ті знають, як необхідна підтримка вболівальників. Це вселяє такий заряд, дає додаткові сили гравцям. І здавалось, що коли вже сил немає, а трибуни заводять і женуть, ти віддаєш останнє. І потім, прийшовши до роздягальні, ти розумієш, що у тебе сил взагалі не залишилось, але на майданчику цей брак сил ти не відчуваєш, бо вболівальники тебе підтримують.

Сергій Журба, гравець збірної України

– На чемпіонат Європи завжди нелегко потрапити, а в даному випадку ми виклалися більше, ніж по максимуму Знову досить багато моментів не реалізували і не змогли отримати впевнену перевагу. Навпаки, першими отримали гол у свої ворота… Але всі хлопці молодці, що не знітилися, а далі сповідували свою гру і без проблем відігралися. А у другому таймі Хорватія напевно думала, що ми незабаром підемо грати з п’ятим польовим, і вже напевно трохи розслабилася, очікуючи вигідною для себе нічиєї. Ми цим і скористалися, реалізувавши свій вирішальний шанс.

Якщо хорвати зіграли в атаці не так потужно, як очікувалося, то це лише заслуга нашої оборони. Але найголовніше, що ми потихеньку-потихеньку, але свою справу зробили. Можна виграти два матчі по 6:0, а потім програти ключовий поєдинок і залишитися ні з чим. А можна впевнено і спокійно здобувати результат, впевнено і зібрано реалізовуючи свої моменти.

Ми не втручалися у чіпку гру. Хорвати дуже мобільні, але в той же час і масивні. Тому треба було не витрачати сили на боротьбу, а більше працювати з м’ячем і відігравати їх в комбінаціях з допомогою швидких передач, за рахунок чого ми і створювали моменти. З Чорногорією ми, навпаки, вплуталися в цю «кашу» — суперник сидів низько і був налаштований на боротьбу. При такому розкладі було дуже важко пробити чорногорців.

Петро Шотурма, гравець збірної України

– У цьому матчі дуже старалися, хотіли відстояти честь країни, в першу чергу. Всі емоції і сили залишили на майданчику для такої важливої перемоги. Ми відразу хотіли забити швидкий матч, але пропустили першими. Однак, ми почали пресингувати хорватів, знову з’явилися моменти, і все закінчилося добре.

Навіть коли програвали по ходу поєдинку 1:0, сили не покидали нас, а вболівальники ще сильніше гнали вперед, це було дуже приємно. Ну, саме такі матчі і існують для вболівальників. Завдяки їм ми і їдемо на чемпіонат Європи і не просто так – а за медалями.