Восьмого квітня збірна України з футзалу з мінімальної перемоги стартувала в основному раунді кваліфікації чемпіонату Європи 2018 року. Завдяки єдиному результативному удару Сергія Коваля команда Олександра Косенко зробила перший крок на шляху до вирішення головного завдання – здобуття путівки до фінальної частини футзального Євро.

Вже з перших хвилин приблизно чотири тисячі глядачів, які зібралися в столичному Палаці спорту, стали свідками того, як збірній України довелось шукати шляхи, як зламати дуже організовану оборону суперника, яку до того ж цементувала напрочуд впевнена гра голкіпера Білала Земмурі. Хвилі атак на бельгійські ворота накочувалися одна за одною, проте останнього удару, який би приніс забитий м’яч, зробити не вдавалося – на заваді ставав голкіпер. Саме завдяки його майстерності українці не вийшли вперед, коли на 5-й хвилині Сергій Журба пробивав у дев’ятку, а згодом ще одного небезпечного удару завдав Микола Грицина.

Збірна Бельгії і не приховувала, що зробила ставку виключно на контратаки, тож, атакуючи, нашим хлопцям постійно потрібно було бути обережними, щоб не наразитися на різкий випад суперника. Тим часом, тиск на ворота Земмурі продовжувався, і на 15-й хвилині бельгійці таки припустилися помилки. Білоцерківець вивів Коваля на удар, з яким впоратися Земмурі не зміг.

Тільки після цього можна було побачити, що суперник може, і непогано атакувати. За хвилину до перерви Дабі Реда зліва вийшов майже сам на сам з Іваняком, проте наш голкіпер своєчасно вийшов з воріт, скоротивши кут обстрілу, і відбив цей небезпечний удар.

Навіть поступаючись в рахунку, у другому таймі збірна Бельгія не відступила від свого плану на гру. Пристосувавшись до атак українців, бельгійці весь час були налаштовані на контрвипади, які часом були дуже небезпечні. На 27-й хвилині Шайбай пробивав здалеку, і м’яч від рук Іваняка влучив у штангу. І знову треба констатували, що численні атаки збірної України не знаходили логічного завершення. На 34-й хвилині партнери по команді зробили все для Шотурми, щоб вивести того на удар з дуги. Треба було лише влучити у ворота, але м’яч просвистів поруч з каркасом.

За пару хвилин до цього голкіпер збірної Бельгії вперше спробував підключилися до атаки. Але грати з п’ятим польовим гравцем Люке Крагна вирішив лише за півтори хвилини до фінальної сирени. Більше хвилини суперник катав м’яча біля наших воріт, намагаючись довести справу до удару на останніх секундах. Але можливості пробити хоча б з будь-якої відстані збірна Бельгії так і не отримала.

Україна – Бельгія 1:0

Голи: Коваль (15)

Україна: Іваняк – Чепорнюк, Коваль, Журба, Білоцерківець – Шотурма, Разуванов, Мих. Грицина, Мик. Грицина – Новак, Корсун

Бельгія: Заммурі – Шайбай, Яху, Хіту, Дабі Реда – Раху, Андане, Зааф, Каддурі
Попередження: Журба (20) – Раху (28)

У неділю, 9 квітня, команда Олександра Косенка здолала збірну Чорногорії 4:2, і, як і в першій грі, наші футболісти протримали трибуни Палацу спорту в напрузі майже до фінальної сирени.

Початок гри вочевидь не склався для українців. З атак розпочавши гру, збірна України не приділила потрібної уваги атаці суперника лівим флангом, і після прострілу Драшковича та удару Байовича, який опинився у потрібному місті на штанзі, Кирило Ципун був змушений виймати м’яча з власних воріт. Проте раділи забитому м’ячу чорногорці недовго – за 15 секунд Корсун знайшов біля воріт суперника Новака, і той поновив рівновагу. Більш того, наша номінально третя четвірка невдовзі забила вдруге – Педяш скористався передачею Новака.

На жаль, не зовсім вдалий початок не став попередженням для збірної України, що суперник налаштований дуже серйозно. Змушуючи помилятися чорногорців, і наші футболісти припускалися багатьох помилок. Драшкович пробачив збірну України, коли пробив у поперечину. А от на 8-й хвилині Чорович та Байович на всі 100 скористалися контратакою, і останній відсвяткував свій другий м’яч у грі.

Тільки два пропущені м’ячі змусили збірну Україну приділити захисту потрібну увагу, але і попереду у воріт Деспотовича гострота зникла. Наші футболісти продовжували тиснути суперника, і все ж про завантаженість чорногорського голкіпера говорити підстав не було. Не зважаючи на те, що останні п’ять хвилин м’яч майже не залишав половину майданчика суперника, завдати влучного удару наші футболісти так і не змогли.

А після перерви збірна Чорногорії вже зовсім відмовилася від активної гри – ставка була зроблена лише на захист. І ця тактика працювала – якщо справа у наших футболістів і доходила до ударів, то вони були легкою здобиччю Деспотовича. Так тривало до 29-ї хвилини, коли нарешті свої сильні індивідуальні якості продемонстрував Петро Шотурма. Його маневр справа в центральну зону став несподіваною для суперника, а потужний удар з восьми метрів був з тих, що не беруться. Цей м’яч і став ключовим в грі. Наша команда продовжували диктувати свою гру, а збільшити перевагу вдалося після контратаки, яку розігнав Микола Грицина, а завершив не самим сильним, але влучним ударом Сергій Журба.

4:2 – як і у збірної Хорватії , у українців 6 очок, проте гірша різниця забитих та пропущених м’ячів. Тобто збірна України вирішила перше, проміжне завдання – гарантувала собі продовження боротьби за путівку до фінальної частини Євро-2018, але у вівторок для здобуття прямої путівки до Словенії команді Олександра Косенка потрібно перемагати. Початок цього матчу о 19:00, онлайн трансляцію поєдинку можна буде переглянути в ефірі телеканалу XSport і на нашому сайті.

Україна – Чорногорія 4:2

Голи: Новак (4), Педяш (6), Шотурма (29), Журба (35) – Байович (4, 8)

Україна: Ципун – Коваль, Чепорнюк, Журба, Білоцерківець – Мик. Грицина, Мих. Грицина, Шотурма, Разуванов – Корсун, Зварич, Новак, Педяш

Чорногорія: Деспотович – Драшкович, Байчетич, Байович, Гойкович – Бойович, Обрадович, Чорович

Попередження: Байчетич (25)

Прес-служба Асоціації футзалу України