Заключний тур вищої ліги сенсаційних результатів не приніс, а тому й змін у турнірній таблиці не відбулося. З-поміж результатів туру варто відзначити “Персей”, гравці якого до останнього тримали інтригу у матчі з “ІнБевом” і юнаків СК “Візаж-Полісся”, які мало не покарали “Грантех” за надмірну самовпевненість. Найрезультативніший матч туру видали “ГазМяс” із “Коростенем”: житомиряни, швидко забивши три м’ячі, самі не повірили у свої сили й розгубили перевагу ще у першому таймі, а у другій половині матчу не зуміли врятувати бодай нічию – поразка 6:3. У заключному матчі першого кола “Енергія” не залишила шансів “Форці” – 7:1.

СК «Візаж-Полісся» – «Грантех» 3:4 (1:3)

Голи: Поліщук 12; Богуславський 20; Чорновіл ++26; – Біляченко 2; Орлик 7, 18; Ничипоренко ++12;

Попередження: Розпотнюк, Невмержицький – Шмайхель, Трибель, Орлик

Одного забитого м’яча гравцям «Грантеху», автором якого став Біляченко, виявилося замало, а тому й у подальшому господарі частіше були змушені думати про захист власних воріт, аніж про атаки. Та попри максимальну концентрацію в захисті, на сьомій хвилині гравці «Візаж-Полісся» все ж не встежили за Орликом, який і став автором другого голу в матчі. Від великого бажання переломити хід матчу підопічні Шиманського до 12-ї хвилини назбирали шість фолів, за що були покарані голом Ничипоренка з 10-метрової позначки. Однак, за свої зусилля господарі були нагороджені ще у першому таймі, гол на рахунку Поліщука.

У другій 14-хвилинці «Грантех» був не таким результативним, обмежившись голом Орлика на початку тайму. Цього разу господарям на відповідь знадобилось значно менше часу – Богуславський і 4:2. Попри те, що підопічні Терещука повністю контролювали хід матчу, під завісу гри примудрилися розгубити власну перевагу, пропустили гол із дабл-пенальті й тим самим забезпечили нервову кінцівку матчу. Втім, стримати натиск суперника футзалісти «Грантеха» все ж зуміли й втримали переможний рахунок.

«Медик» – ФК «Атлет-Житомир» 2:5 (1:1)

Голи: Романенко 5, 19; – Борисюк 14; Чапський 15; Словінський 20; Ткачук 22; Гусак 26;

Попередження: немає – Киришун, Гусак

За своє вальяжне ставлення до суперника «атлети» поплатилися ще на початку тайму, коли Романенко, опинившись на вістрі атаки, проштовхнув круглого повз воротаря гостів Зорника. У подальшому Вадим також не залишався без роботи, регулярно рятуючи свою команду після ударів Безпозванного. А поки футзалісти «Атлет-Житомир» вигадували план для взяття воріт суперника, мало не пропустили двічі: м’яч після удару Романенка облизав дві стійки й вилетів назад у майданчик, а Трохліб не реалізував свій вихід віч-на-віч. За свої нереалізовані нагоди «медики» поплатилися за 8 секунд до свистка на перерву, коли Борисюк відновив паритет у матчі.

У другому таймі «атлети» хоча і серйозніше взялися за справу і Чапський зумів вивести гостів вперед, Романенко знову встановив на табло нічийний рахунок. З кожною наступною хвилиною активність «медиків» в атаці згасала, тоді як «атлети» остаточно взяли гру під свій контроль й почали втілювати свою ігрову перевагу у голи. У підсумку футзалісти «Атлет-Житомир» Словінський, Ткачук і Гусак ще тричі змушували господарів виймати м’яча з сітки власних воріт.

МФК «Персей» – «ІнБев» 2:3 (1:1)

Голи: Притуляк 5; Дорош 26; – Івановський 5; Вакула 20, 24;

Попередження: Балашкевич – Вакула

Команди почали матч надактивно й до п’ятої хвилини встигли обмінятися голами: «пивовар» Івановський відкрив лік голам, а за мить Притуляк ударом зі штрафного зрівняв рахунок у матчі. Попри жвавий початок гри, у подальшому команди взяли паузу, впродовж якої ближчими до голу були гості. Однак, із жодного свого моменту підопічні Соколовського так і не витиснули максимум, так само як і їх опоненти, а тому на перерву команди пішли за мирової 1:1.

Зі стартових хвилин другої половини матчу футзалісти «ІнБева» увімкнули максимальні оберти й невдовзі досягли свого, гол на рахунку Вакули. Скинувши з себе вагу відповідальності, футзалісти «ІнБева» заграли спокійніше й невдовзі той-таки Вакула збільшив перевагу гостів до двох м’ячів. Втім, господарі і не думали опускати руки й під завісу матчу Дорош повернув інтригу. А от на більше підопічним Малого часу не вистачило – поразка 3:2.

«Коростень» – «ГазМяс» 6:3 (3:3)

Голи: Джус 8; Пасечник 9, 25; Козаренко 11, 26; Скорода 21; – Прус 1, 2; Островський 5;

Попередження: Грабовець, Козаренко, Пасечник – Циба, Островський, Романюк

«ГазМяс» на матч із «Коростенем» налаштувався як на останній бій і уже в першій атаці Прус вивів житомирян вперед. А поки коростенці збиралися з думками, Прус за лічені секунди оформив дубль, а Островський й зовсім запалив на табло 3:0 на користь «ГазМясу». Здобувши гандикап у три м’ячі, житомиряни збавили оберти й віддали гру під контроль «Коростеню». Номінальні господарі, придумавши собі проблеми, взялися їх вирішувати ще у першому таймі. На виправлення ситуації футзалістам «Коростеня» знадобилося три хвилини, впродовж яких Джус, Пасечник та Козаренко відновили паритет.

Марно було очікувати від команд повторення сценарію першого тайму, хоча й по накалу друга 14-хвилинка мало чим поступалася першій. У перерві між фолами й жовтими картками коростенець Скорода нарешті порадував глядачів у залі ФОКу голом. У «ГазМясу» не було плану на виправлення ситуації, а поки житомиряни його вигадували, «Коростень» доводив свою перевагу, що стало наслідком ще двох м’ячів. У підсумку 6:3 – поразка, яка турнірка.

ФзК «Форца» – «Енергія» 1:7 (1:4)

Голи: Меліченко 1; Дзюба аг 3; – Слюсар 5; Яцковець 8; Єлісєєв 8, 18, –26; Петренко 25; Нестеренко ++27;

Попередження: Бушило – Базь

«Форца» у своїй дуелі з «Енергією» продовжила традицію швидких голів, цього разу на гол господарям вистачило лічених секунд, автором першого взяття воріт став Меліченко. Пропущений м’яч лише розпалив запал «енергетиків», які після нетривалої пристрілки взялися вражати ворота суперника. Все почалося з автоголу Дзюби, а згодом Слюсар, Яцковець та Єлісєєв по черзі змушували воротаря «Форци» Ковальчука виймати м’яча з сітки власних воріт. Щодо «Форци», то успіхи команди у першому таймі обмежились єдиним голом, опісля чого «енергетики» практично нічого не дали зробити супернику в атаці.

Малюнок гри у другому таймі практично не зазнав змін, хіба що «Енергія» обмежилась лише один голом Єлісєєва на початку тайму, а «Форца» спробувала переломити хід матчу за гри у п’ять польових. І хоча за такої гри моментів біля воріт «Енергії» побільшало, на рахунку це жодним чином не позначилось. Натомість «енергетики» наостанок забили дабл-пенальті, а розіграшем іншого вирішили потішити публіку й у підсумку завершили перше коло розгромною перемогою з рахунком 7:1.

Перша ліга

У заключному турі першої ліги сенсація грянула там, де її чекали найменше: ФзК “Штурм” завдяки дублю Дмитра Овчарова здолав “ЖВІ ім. Корольова” й тим самим втрутився у розстановку сил на верхівці турнірної таблиці. Завдяки цій перемозі “Штурм” не лише втримався на четвертій сходинці, а й скоротив відставання від топової трійки до п’яти очок, так само п’ять залікових балів відділяє “Квару” від третьої сходинки. Нарешті набрав очки “Інтертелеком”, “зв’язківці” у звітному турі змусили гравців “ІнБева-2” добряче попітніти аби врятувати нічию. Здобути залікові бали у заключному матчі 2017 р. планували і вихованці ДЮСШ “Полісся”, однак голу Свистельника для цього виявилося замало – мінімальна поразка від “авіаторів”.

ДЮСШ “Полісся” – “Авіатор” 1:2 (0:0)

Голи: Свистельник 24; – Бондарець О. 18; Хіміч Р. 22;

Попередження: немає

“ІнБев-2” – “Інтертелеком” 4:4 (2:2)

Голи: Гурківський 2; Горносталь 11; Голеня 17, 24; – Бобло 3; Мирний 11; Герасимчук 14; Сак 18;

Попередження: Прищепа, Голеня – Машков, Мирний, Войналович

“Квара” – “Актив-Агро” 5:2 (1:0)

Голи: Горбачевський 2, 22; Беланов 17; Нікітенко 21; Кварацхелія 22; – Сидоренко 15, 17;

“ЖВІ ім. Корольова” – ФзК “Штурм” 0:2 (0:0)

Голи: Овчаров 15, 26;

Попередження: Поляков – Овчаров