В четверг в Луцке состоялась жеребьевка Элитного финала Аматорской футзальной лиги Украины, первые матчи которого стартуют уже в пятницу, 31 марта. Житомирщину на Элитном финале представят серебряный и бронзовый призеры Чемпионата Житомирской области “Коростень” и “Энергия” соответственно.

По итогам жеребьевки житомиряне сыграют в группе В, коростенцы – в группе С.

12.00 Группа B   Энергия (Житомир) – Коксохимик (Авдеевка) 3:1

Голи: Слюсар (9), Тарасюк (20), Юрченко (24) – Балабанов (8)

Так вже склалося, що двом представникам Донецької області у перших своїх поєдинках Елітного фіналу АФЛУ довелось грати проти «енергетиків». Тільки якщо краматорській «Вікторії» протистояли представники енергетичної сфери з Кропивницького, то авдіївському «Коксохіміку» довелося грати проти житомирської «Енергії». І саме житомиряни в дебюті матчу зробили першу спробу взяти гру під свій контроль. На це авдіївці відповіли грамотною грою в обороні. Трохи згодом ігрова перевага житомирян почала вимальовуватись трохи чіткіше. Однак, незважаючи на це, «енергетикам» не вдавалося відкрити рахунок. А от «Коксохімік» на 8-й хвилині створив фактично перший свій момент і забив – це Балабанов пробив з дальньої відстані несподівано для всіх. Однак, щастя «червоних» було недовгим. Майже одразу «енергетики» зрівняли рахунок завдяки зусиллям Слюсаря. Після цього гра трохи пожвавішала. Житомиряни почали робити ставку на дальні удари, проте вони були не зовсім точними. «Чорно-білі» намагались більше грати першим номером. Але гравцям «Коксохіміка» вдавалося встояти під натиском своїх візаві.

«Енергія» продовжила тиснути після перерви. Часом житомиряни намагались розіграти свої комбінації до вірного, але їх ударам бракувало точності. Також варто віддати належне й авдіївцям, які довго терпіли, граючи без м’яча. За цю терплячість «Коксохімік» міг отримати винагороду на 18-й хвилині, але Балабанов не реалізував вихід віч-на-віч з Гутником. А вже через дві хвилини «Енергія» змогла покарати своїх опонентів за таке недбале ставлення до своїх моментів. Тарасюк вивів житомирян вперед, після чого «Коксохімік» взяв тайм-аут. Але, всупереч очікуванням, представники Донеччини не пішли з п’ятим і намагалися знайти своє щастя біля чужих воріт, граючи у рівних складах. Та їх старання були марними, враховуючи те, що «енергетики» були до цього готові і, до того ж, вони дуже небезпечно відповідали своїми моментами. Логічним підтвердженням того, що житомиряни були ближчими до мети, став гол Юрченка на останній хвилині матчу, який і підбив підсумок матчу – 3:1 на користь команди з Житомира.

16.00 Группа В   Лидер (Черновцы) – Энергия (Житомир)  1:6

Голи: Спірідонов (14) – Єлісєєв (2), Юрченко (7), Ничипоренко (10), Петренко (15), Яцковець (22, 23)

Попередження: Херняк (17) – Яцковець (22)

Житомирські «енергетики» дуже швидко, без розкачки, почали поєдинок проти «Лідера». Тому і не дивно, що вони вже на 2-й хвилині відкрили рахунок. Після цього житомиряни не скинули оберти, а навпаки – почали грати ще гостріше, тому роботу у Мотреску вистачало. Однак, це не завадило Юрченку зробити рахунок 2:0 на користь «Енергії» на 7-й хвилині. «Енергетики» і надалі нарощували темп, тому гравці «Лідера» не завжди встигали за своїми опонентами. Більше того – у діях чернівчан було багато сумбуру. Саме ним і скористався Ничипоренко, коли забивав третій м’яч «Енергії» у цьому поєдинку. В принципі, по ходу першого тайму перевага «Енергії» не викликала сумнівів, і рахунок на табло – тому підтвердження.

Другу 12-хвилинку житомиряни почали трохи розслаблено, за що і поплатились. Спірідонов відквитав один м’яч, що дозволило інтризі бодай би якимось чином повернутися у гру. Але, як з’ясувалося, ненадовго. Скоро Петренко відновив перевагу «Енергії» у три голи, і все повернулось на свої кола. «Енергетики» більше володіли м’ячем, і, відповідно, вони створювали більше нагод у чужих воріт, ніж їх суперники. І це змушувало буковинців переходити на гру з п’ятим польовим. Однак, реалізувати штучну більшість їм не вдавалося. Так само не вдавалося забити і у рівних складах, хоча нагоди для цього були. Натомість, житомирянам в одному з епізодів вдалося покарати своїх чернівецьких візаві за порожні ворота. І це ще була не межа – скоро Яцковець оформив дубль, тим самим сповна виправившись за свою жовту картку. У підсумку фінальна сирена зафіксувала рахунок 6:1 на користь «Енергії».

31 марта 2017, пятница. Спортивный зал № 2

12.30 Группа С   Коростень (Житомирская область) – Чайка (Кременная) 4:2

16.30 Группа С   УжНЕТ (Ужгород) – Коростень (Житомирская область) 1:5

1 апреля 2017, суббота

12.00 Группа В   Надия-2 (Хорив) – Энергия (Житомир) 1:1

Голи: Гриник (5) – Петренко (5)

Попередження: Калуцький (21), Гриник (23)

Дуже цікавим обіцяв бути поєдинок між «Надією-2» та «Енергією». І перший тайм дійсно був таким. Обидві команди були заточені на боротьбу з першої до останньої секунди. Тому, саме таких епізодів, де протистояння за кожен м’яч виникали на всіх ділянках майданчику , вистачало. Однак, разом з тим, «Надія-2» та «Енергія» не забували і про атакуючі дії. І вже на 5-й хвилині «енергетики» відкрили рахунок. Проте, за кілка миттєвостей волиняни зусиллями Гриника відновили паритет у матчі. Після цього на майданчику знову пішла боротьба за ініціативу. Вже ближче до кінця тайму на деякий час у грі відбулося відносне затишшя, яке «Надія-2» спробувала порушити спробою розіграшу зайвого гравця. Однак, ця штучна більшість дивідендів хорівчанам не принесла.

І «Енергія», і «Надія-2» вийшли на другий тайм, сповнені рішучості схилити шальки терезів на свою користь. Однак, у той же час той відсоток боротьби, який був у таймі першому, залишався високим, і це, вочевидь, не давало можливості командам показувати відкритий футзал, який міг би призвести до голів. Однак, разом з тим до небезпечних епізодів біля обох воріт справа все-таки доходила. У той же час стало помітно, що футзалісти «Надії-2» почали нервувати. Про це свідчив і той факт, що ближче до ендшпіля поєдинку хорівчани вже мали п’ять фолів. Аби не привезти собі дабл-пенвльті, волиняни почали випускати п’ятого гравця, щоб контролювати м’яч і, разом з тим, мати можливість реалізувати штучну більшість. Відповідно, для «Енергії» це був шанс покарати суперників за порожні ворота. Не стали житомиряни провокувати своїх візаві на шостий фол. Тому, підсумкова нічия 1:1 виглядала закономірно.

11.30 Группа C   Владимир (Тыврив) – Коростень (Житомирская область) 0:0

У тиврівського «Володимира» була дуже відчутна група підтримки, яка не замовкала ані на мить. І така підтримка мала мотивувати гравців з Тивріва на подальшу гру. Вони здебільшого грали першим номером, намагаючись постійно тримати у напрузі оборону «Коростеня» Варто сказати, що протягом більшої частини першого тайму гра йшла саме на половині «Коростеня». Однак, на боці представників Житомирської області були фарт та впевнена гра їх голкіпера. Хоча не можна сказати, що коростенці відсиджувались у обороні. Вони теж іноді створювали моменти біля воріт «Володимира», але їх ударам бракувало точності.

Картина гри не майже не змінилась по ходу другого тайму. Хіба що з тією різницею, що на початку другої 12-хвилинки «Коростень» спробував перехопити ініціативу та забити «гол з роздягальні». Однак, ці наміри «блакитних» не здійснились. Тому, гра перейшла у безгольове русло. Обидві команди якщо і мали нагоди для того, щоб нарешті відкрити рахунок, то одразу їх марнували. І, зрештою, вони догралися до того, що фінальна сирена зафіксувала нульову нічию.

16.00 1/4 Высшая лига   Коростень (Житомирская область) – RED (Киев)   0:5

Голи: Цой (2, 4), Савенко (10), Корнійчук (17), Химяк (22)

Попередження: Черепанський (9), Скорода (11) – Семенов (8)

У першому чвертьфіналі Вищої ліги київський «RED» влаштував справжню перевірку на міцність «Коростеню». І вже по ходу першого тайму кияни дали зрозуміти, що не дадуть своїм опонентами права на помилку. Це підтвердилось вже на початку гри, коли «блакитні» дозволили Цою двічі «розписатися» у коростеньських воротах. Надалі столичні футзалісти продовжували домінувати на майданчику. Їх домінування скоро втілилося у третій забитий гол. І лише після того кияни дозволили своїм візаві трохи постворювати небезпечні моменти. Але на результат за підсумками перших дванадцяти хвилин гри це не вплинуло.

«Червоні» продовжували грати у свій футзал, хоча іноді «Коростень» намагався гідно відповідати. Можливо, якби представникам Житомирщини вдалося забити на початку другого тайму, то вони би мали якісь шанси на «камбек». Але цих шансів стало менше після того, як Корнійчук зробив рахунок 4:0. А за дві хвилини до кінця основного часу Химяк остаточно знищив інтригу в цьому чвертьфінальному протистоянні. Під кінець гри «Коростень» мав можливість забити «гол престижу», але Черепанський не зміг вразити порожній кут воріт Поліщука. Тому, «RED» спокійно і не переконливо забронював собі місце у півфіналі Вищої ліги.

17.00 1/4 Высшая лига   Энергия (Житомир) – Шахтер (Днепр)    6:2

Голи: Сичов (10), Козленко (21) – Єлісєєв (10, 16), Тарасюк (12, 23), Юрченко (19), Яцковець (20)
Попередження: Астраханцев (11), Коваленко (16)

Дніпровські «гірники», мабуть, ще перебували під враженням від своєї результативної гри проти «Тартака» Однак, «жовто-чорним» треба було вже налаштовуватись на чвертьфінал Вищої ліги, де їх суперником стала житомирська «Енергія». Судячи по стартовому відрізку гри, з налаштуванням у дніпровців не виникло проблем. Принаймні, вони у дебюті зустрічі виглядали трохи цікавіше і мали можливість відкривати рахунок. Однак, найреальнішу нагоду мав житомирянин Яцковець, який влучив у поперечину. Це був серйозний «дзвіночок» для «гірників». Однак, дніпровці продовжували грати у свою гру. А якби вони стали більш уважно грати в обороні, то навряд чи пропустили би на 10-й хвилині від Єлісєєва. Втім, і житомиряни концентрацією не відзначались. Інакше вони би не дозволили Сичову опинитись першим на м’ячі після удару партнера по команді та зрівняти рахунок. Такий перебіг подій змусив обидві команди рухатись ще швидше. В принципі, рахунок 1:1 за підсумками першого тайму був би цілком закономірним. Але іншої думки був Тарасюк, який за 11 секунд до перерви вивів «Енергію» вперед.

Звичайно, цей «гол у роздягальню» вплинув на подальший перебіг гри. Тому що дніпровцям тепер треба було докласти максимум зусиль, аби пошвидше відігратись. Але зробити цього не вдавалось. А коли на 16-й хвилині Тарасюк зробив рахунок 3:1 на користь «Енергії», то дніпровці змушені були перейти на гру в більшості. Однак, грати у форматі 5х4 не вдавалось, та ще «гірники» отримували м’ячі у власні ворота. І все це призводило до того, що рахунок зростав, як на дріжджах. Дніпровцям, щоправда, вдалося трохи скоротити розрив у рахунку, але вони вже ніяк не змогли завадити «Енергії» оформити путівку до півфіналу Вищої ліги.

За іронією долі саме київський «RED» стане суперником «Енергії» у півфіналі Вищої ліги, цей матч стартує об 11:00. Пряму трансляцію цього поєдинку можна буде переглянути на нашому сайті.

2 квітня, неділя

11.00 1/2 фіналу. Вища ліга. «RED» (Київ) – «Енергія» (Житомир) – 3:1

Голи: Арановський (14), Савенко (21), Цой (22) – Слюсар (24)

Попередження: Корнійчук (5), Арановський (12) – Яцковець (12), Слюсар (19)

Перший півфінал Вищої ліги викликав неабиякий інтерес. Обидві команди – і «Енергія», і «RED» – непогано йшли по турнірній дистанції, тому передбачалося, що в цьому протистоянні буде багато боротьби. Її дійсно було багато. Але у той же час у обох команд виникали можливості для того, щоб відкрити рахунок. Варто лише згадати, які моменти мали Цой, Корнійчук, Хімяк… У той же час «енергетики» теж мали, чим відповідати. Дуже хороші нагоди мали Яцковець, Максимчук, Слюсар. Але перший тайм забитими голами не запам’ятався. Зате він був багатий на вже вказані епізоди боротьби, а також на емоції (саме за них отримав жовту картку Арановський).

А от другий тайм був куди цікавішим. І зробив його таким швидкий гол «червоних», який на свій рахунок записав все той же Арановський. Звічайно, житомиряни одразу пішли відіграватись, однак ніяк їм не вдавалося змусити Балашева капітулювати. А ми знаємо, що якщо цей воротар спіймає кураж, то «пробити» його буде дуже важко. Тому, «енергетикам» треба було придумати, як «розмочити» воротаря «RED». Але поки вони думали, час швидко плинув. І за те, що гравці «Енергії» довго думали, кияни покарали їх двома голами наприкінці другого тайму. Це фактично означало, що першим фіналістом Вищої ліги стане «RED». Єдине, що могла зробити «Енергія», так це – забити «гол престижу» одночасно з сиреною. Принаймні, на це житомиряни точно заслужили.